خبر فوری

 
 

لیست اخبار

حمایت هیئت حاکمه نظامی پاکستان از طالبان خوب برای سرکوب جنبش PTM

17:49 1399/04/25


برچسب ها: PTM , ارتش پاکستان , پاکستان و طالبان , جنبش حفاظت پشتون , هیئت حاکمه پاکستان ,

هیئت حاکمه پاکستان به منظور سرکوب قدرت سیاسی حزب ناسیونالیستی پشتون موسوم به جنبش حفاظت از پشتون PTM که معتقد به مبارزات پارلمانی است، درحال پشتیبانی از گروه طالبان به اصطلاح خوب در وزیرستان جنوبی است.

تاریخچه پیدایش و فعالیت های گروه های تروریستی البدر و الشمس

17:55 1399/04/14


برچسب ها: ارتش پاکستان , گروه تروریستی البدر ,

ارتش پاکستان به منظور جلوگیری و سرکوب جنبش آزادی طلب بنگلادش عملیاتی با عنوان "سرچ لائت" به فرماندهی سپهبد تکا خان را آغاز و گروه های مسلحی موسوم به "البدر" و "الشمس" را تشکیل داد که پس از آن، از این گروه ها برای عملیات هایی در کشمیر هند استفاده شد.

تاریخچه ارتش انقلابی سندهو دیش SRA

18:08 1399/03/31


برچسب ها: SRA , ارتش انقلابی سندهو دیش ,

ارتش انقلابی سندهو دیش اس آر ای شاخه خشونت طلب از حزب ملی گرای سند موسوم به جبهه ملی زنده باد سند است که نام آن برای نخستین بار در سال 2010 میلادی با برعهده گرفتن مسئولیت حمله انفجاری، ظاهر شد.

توقف حسابرسی شرکت های خصوصی تولید برق درپی تهدید پکن در پاکستان

14:16 1399/03/30


برچسب ها: پاکستان و چین , سی پیک , نیروگاه برق ,

منابع آگاه افشا کرده اند که سردمداران پاکستان پس از ابراز نارضایتی چین از دولت عمران خان خواسته اند تا اقدام علیه فعالیت نیروگاه های خصوصی را در رسوایی IPPs (شرکتهای خصوصی تولید کننده برق) متوقف کند، زیرا احتمال قوی این روند موجب هدف قرار گرفتن روابط استراتژیکی میان دو کشور می شود.

گزارش اختصاصی| حکمرانی فرماندهان ارتش پاکستان بر تجارت و سیاست های اقتصادی

12:46 1399/03/29


برچسب ها: ISI , JIB , ارتش پاکستان , اقتصاد پاکستان , بنیاد نظامی , سازمان اطلاعات پاکستان , صنعت گوشت , صنعت نساجی , عمران خان , نخست وزیر پاکستان ,

«بنیاد نظامی» نام مجموعه ای از شرکت های تجاری و بازرگانی است که تحت سرپرستی ارتش پاکستان در حال فعالیت هستند، هر کشور دارای ارتش برای حفاظت از مرزها و حفظ امنیت آن کشور می باشد، اما پاکستان متفاوت تر از تمامی دیگر کشورهاست، پاکستان تنها کشور دنیاست که در آن ارتش دارای یک سرزمین مختص به خود است، به عبارتی دیگر می توان گفت این کشور است که در خدمت ارتش قرار دارد.

گزارش اختصاصی| دخالت ارتش پاکستان در مراکز علمی بلوچستان ، از احداث اردوگاه در دانشگاه تا نصب دوربین های مخفی

12:46 1399/03/21


برچسب ها: اذیت و آزار جنسی , ارتش پاکستان , دانشجویان بلوچ , دانشگاه بلوچستان , دوربین مداربسته , زنان بلوچ , شهروندان بلوچ , نیروهای امنیتی اف سی ,

نیروهای ارتش پاکستان به بهانه نظارت بر فعالیت های دانشجویان بلوچ ضمن ایجاد اردوگاه نظامی در محوطه دانشگاه بلوچستان بزرگترین مرکز علمی این ایالت، با نصب دوربین های مخفی در خوابگاه های دختران اقدام به اذیت و آزار جنسی دانشجویان دختر بلوچ می کنند

سرهنگ لارینس سیلن: اعتماد آمریکا به پاکستان، از اشتباهات بزرگ ایالات متحده بود

20:32 1399/03/07


برچسب ها: ارتش پاکستان , بلوچستان , پاکستان و آمریکا , تروریست , تروریسم ,

لارینس سیلن سرهنگ بازنشسته آمریکایی در مصاحبه خود با "سنگر میدیا" و "نیوز انتروینشن" گفت: اعتماد کردن آمریکا به پاکستان، یک اشتباه بزرگ بود.

حذف و سرکوب مخالفان، آخرین تلاش ارتش پاکستان برای اثبات قدرت و نفوذ خود در کشور

18:03 1399/02/16


برچسب ها: PTM , ارتش پاکستان , بلوچستان , جنبش تحفظ پشتون , خیبر پختون خوا , روزنامه نگار , سجاد حسین , سوئد , عارف وزیر , مناطق قبایلی ,

ارتش پاکستان در آخرین مرحله از تلاش های خود سرکوب صداهای معترض مردمی، به قتل رهبران و روزنامه نگاران معترض توسط افراد ثالث روی آورده است تا از این طریق بتواند علاوه بر حذف افشاگران سیاست های پلید ارتش، خود را بیگناه جلوه دهد.

تلاش پاکستان برای نسل کشی شهروندان بلوچ از طریق اهمال در مقابله با شیوع ویروس کرونا

16:05 1399/01/25


برچسب ها: ارتش پاکستان , بلوچستاان , دولت پاکستان , شهروندان بلوچ , مرز تفتان , ویروس کرونا ,

رهبران آزادی خواه بلوچ در بیانیه های مختلفی با اشاره به اقدامات دولت پاکستان در مقابله شیوع ویروس کرونا، اسلام آباد را متهم نمودند که دولت با کم کاری و اهمال در مقابله با ویروس کرونا در ایالت بلوچستان در تلاش است تا مردم این منطقه را تحت یک برنامه نسل کشی خاموش از بین ببرد.

شیخ عمر کیست؟

14:42 1399/01/18


برچسب ها: MI6 , احمد عمر سعید شیخ , ارتش پاکستان , انگلیس , تروریست , تروریسم , دانیل پرل , سازمان اطلاعاتی ,

احمد عمر سعید شیخ معروف به عمر شیخ رئیس "جنبش احیای جامعه پاکستان" عامل اصلی ربایش و قتل دانیل پرل روزنامه نگار آمریکایی، به عنوان یک دایره المعارف جامع برای درک وضعیت برخی از شبه نظامیان مسلمان و نقش دولت در ترویج خشونت و افراط گرایی، به ویژه در پاکستان، شناخته می شود.

<< 1 2 3 4 5 6 7 > >>
 
1